manisa tuğla fiyatları

Neden Tuğla

Tuğla üretimi tamamen doğal malzemeler kullanılarak üretilmektedir Bu nedenle diğer duvar malzemeleri gibi kanserojen risk içermemektedir. Tuğla ve sıvı harcının genleşme katsayıları birbirine yakın olduğu için yapım sonrası çatlaklar oluşmaz. Bina oturmalarında veya dipten gelecek deprem dalgalarına karşı yüksek mukavemeti sayesinde taşıyıcılık görevi görür. Mikro yapısında gözenekli bir yapı olması ve kapiler yapı sayesinde üzerine aldığı nemi barındırmaz, kısa sürede geri verir.Maksimum nem alma oranı %13’dür.

Tuğla ve Kiremit en doğal yapı malzemeleridir.
Tuğla ve Kiremit doğal kilden üretilmektedir. Bu nedenle insan sağlığına hiç bir negatif etkisi yoktur. Doğallığın ön plana çıktığı günümüzde vazgeçilmez bir yapı malzemesi olmayı sürdürmektedir. Tuğla dayanıklı, ısı ve ses yalıtımı yönünden en uygun yapı malzemesi olmasından dolayı inşaatlarda sıkça kullanılır.

Tuğla ve Kiremitin özellikleri

Kanserojen madde içermez.
Sıvıda çatlama yapmaz.
Konfor değeri yüksektir.
Isı kumbarasıdır.
Nem barındırmaz.
Ek kimyasallar içermez
%100 geri dönüşümlüdür.
Uzun ömürlüdür

Tuğla Isı Kumbarasıdır. Isı Depolama Özelliği Çok Yüksektir.

manisa tuğla fiyatlarıTuğlanın en önemli özelliklerinden biri olan yüksek ısı depolama özelliğiyle bina içi ısı regülasyonu sağlamasıdır. Binaların duvarlarında  tuğla tercih edildiğinde,binalarda tuğla ani sıcaklık artışlarına engel olur ve ısıyı bünyesine alıp daha sonra geri vererek bina içi konforun insan sağlığına uygun ortamlar yaratmasına yardımcı olur.

Tuğla Fiyatları

Dev BLok, Manisa, İzmir Turgutlu tuğla fiyatları hakkında bilgi almak için bize ulaşın.