Dünyaca tanınmış ünlü Handle ve Lıngl firmaları ile Türk Mühendisleri ve Teknik Elemanları tarafından 125000 m2 üzerine kurulan tesisimiz 1975 yılında üretime başlamıştır.

Kurulduğu ilk günden bu güne kalite konusunda dünya standartlarında üretim yapan, 2006 yılında TS EN ISO 9001-2000 Kalite Yönetim Sistemini kurarak Türk Standartları Enstitüsünden TS EN ISO 9001-2000 KYS Belgesini almıştır. Dev Blok A.Ş. Üretimdeki kalite kadar personelinin de eğitim ve gelişimine önem vermektedir. Bu konular ile ilgili gelişmeleri; yenilikleri yakından takip ederek, uygulamaktadır.

İstanbul ve Turgutlu Sanayicilerinin ortaklaşa modern teknoloji ile kurdukları Turgutlu tuğla fabrikaları arasında en büyük ve Türkiye ‘nin sayılı tuğla fabrikaları arasında bulunan tesisimiz yılda 365 gün üretim yapmaktadır. Blok Tuğla, Yığma Tuğla, Asmolen, Baca Tuğlası, Taban Tuğlası, Kiriş altlıkları Lento, Modüler Tuğlalar, Isı Yalıtım Tuğlaları çeşitleri ile önemli bir üretim kapasitesine sahiptir.

turgutlu tuğla fabrikalarıTSE’li ve CE’li ürünler ile müşteriye dünya standartlarında kalite ve hizmet sunan kuruluşumuz, miktarca büyük siparişlerin süresinde yerine getirebilmektedir. Suni Kurutma ve kontrollü pişirme sistemi ile değişik tip ve ebatlardaki tuğlaları sipariş üzerine zamanında, ölçü standartları içinde üretmektedir. Dev Blok A.Ş. üretimi tuğlalar, Türk Standartları Enstitüsü’nce onaylanmış laboratuarlarda kontrol edilmekte ve ürünlerin tamamı TSE tarafından belgelendirilmiş olan TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Standartları çerçevesinde, yüksek kalite standartlarında üretilmektedir.

Tüm ürünlerin boyut, ağırlık, basınç dayanımı ve kalite unsurları olan diğer özellikleri, Dev Blok A.Ş. içerisinde bulunan laboratuarlarda CE normlarına uygun deney cihazları ve yöntemleri kullanılarak, Kalite Kontrol birimi tarafından düzenli olarak kontrol edilmektedir.